Proszę o interpretację wyników badania moczu ciężarnej

Witam, mam 20 lat i jestem w 30 tygodniu ciąży. Chciałabym wiedzieć, czy moje wyniki badania moczu są prawidłowe. GLU - negative, BIL - negative, KET - negative, SG - 1,025, BLO - negative, pH - 6,0, PRO - negative, URO - 0,2, E, U/dl, NIT - negative, LEU - negative. Nabłonki - pł. liczne. Krwinki białe - 2-5. Składniki mineralne - bakterie bardzo liczne. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Badanie moczu wskazuje na zakażenie w obrębie układu moczowego. Niestety ciąża predysponuje do infekcji tej okolicy. Dlatego w każdym trymestrze należy wykonać badanie ogólne moczu.

Podczas ciąży należy leczyć nawet bezobjawowe zakażenia. Tak więc powinna Pani udać się do lekarza prowadzącego ciążę, który przepisze antybiotyki. Zakażenie układu moczowego nie jest groźne dla dziecka, o ile będzie prawidłowo leczone. Antybiotyki, które zleci lekarz również nie będą stanowiły zagrożenia dla płodu.