Proszę o interpretacje wyników badania moczu u pięciolatki

Proszę o interpretacje wyników moczu mojej córki, pięciolatki, oto te wyniki: Nabłonki płaskie - nieliczne, Leukocyty - 1-3, Bakterie - nieliczne, Kryształy szczawianu wapnia - liczne, Przejrzystość - przejrzysty, Barwa - żółty, Ciężar właściwy - 1,021, pH - 6,5, Glukoza - nieobecna, Ketony - nieobecne, Urobilinogen - w normie, Bilirubina - nieobecna, Białko - nieobecne, Azotyny - nieobecne. Martwią mnie te Kryształy szczawianu wapnia, które występują licznie w moczu córki i nie bardzo wiem, co to jest? Czy to jakiś objaw choroby? Czy to jest normalne?
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Obecność szczawianów wapnia w moczu nie świadczy o patologii układu moczowego, może ona jedynie predysponować do występowania kamicy dróg moczowych w przyszłości. Wskazane byłoby ograniczenie podaży szczwianów w diecie (bogatym źródłem szczawianów jest szczaw, szpinak, rabarbar, botwina, buraki, czekolada, herbata), należy również dbać o podawanie dużej ilości płynów oraz unikanie kwaśnych pokarmów (wytrącanie szczawianów wapnia następuje w zakwaszonym moczu). Pozostałe parametry w badaniu moczu są prawidłowe.