Proszę o interpretację wyników biopsji guzka tarczycy

Witam. Mam 50 lat, jestem kobietą, niedawno zrobiłam sobie biopsję. W rozmazach z guzka płata prawego tarczycy: erytrocyty, pojedyncze grupy i rozproszone tereocyty. A w rozmazie z guzka cieśni tarczycy: skąpy koloid. Bardzo proszę o interpretację tych wyników.

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Opis badania cytologicznego biopsji cienkoigłowej guzków tarczycy przedstawiony przez Panią, wskazuje na charakter łagodny zmian, prawdopodobnie w przebiegu wola guzowatego. Nie wykryto komórek charakterystycznych dla procesu złośliwego. Należy jednak pamiętać, że będzie musiała Pani poddawać się kontrolnym badaniom USG i być pod stałą kontrolą endokrynologa.

Nie znam niestety dokładniejszego obrazu Pani choroby, nie wiem, jak wyglądały zmiany w USG, jakiej były wielkości, ani jak zmieniają się w czasie - dlatego nie mogę powiedzieć nic konkretnego o możliwym dalszym postępowaniu. To, co napisałem powyżej, jest jedynie przypuszczeniem wskazującym na najbardziej pozytywny obrót sprawy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.