Proszę o interpretację wyników - krew

Kobieta, 32 lata. Proszę o interpretację wyników badań. Morfologia: WBC 6,9 G/L, RBC 4,84 T/L, HGB 6,3 mmol/L, HCT 0,33 L/L, MCV 68,00 fl. MCH 21,2 pg, MCHC 19,30 mmol/L. Rozmaz: (zaznaczono jako nieprawidłowe tylko te 2 parametry) eozynofile % 10,20%, eozynofile # 0,70 G/L. Poziom żelaza: 3,5 umol/L. TIBC: 95,1 umol/L. Serdecznie dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W podanym badaniach występuje spadek poziomu hemoglobiny, hematokrytu, średniej objętości krwinki, średniej zawartości hemoglobiny w krwince czerwonej, żelaza. Parametry te świadczą o niedokrwistości (anemii) mikrocytarnej z niedoboru żelaza. W rozmazie leukocytarnym zwraca uwagę eozynofilia - podwyższony odsetek granulocytów kwasochłonnych, także bezwzględna liczba tych komórek we krwi przekracza górną granicę normy. Najczęstszą przyczyną eozynofilii są choroby alergiczne i pasożytnicze. Ze względu na powyższe nieprawidłowości zalecałbym Pani konsultację z lekarzem rodzinnym w celu wdrożenia dalszej diagnostyki i leczenia.