Proszę o interpretację wyników morfologii

Ob - 5 mm/h. Morfologia krwi WBC 5.50 K/uL, RBC 4.42M/uL, HGB 12.00 g/dl, HCT 33.60 %, MCV 76.10 fl, MCH 27.10 pg, MCHC 35.70 g/dl, RDW 13.10 %, PLT 263.00 K/uL, MPV 8.90 fl, NEU% 26.10 %, G LYM% 63.50 %, L MID% 10.40 %M, Glukoza w surowicy 90.56 mg/dL. Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Odniosę się do nieprawidłowości. Jeśli są to Pani, czyli kobiety, to poziom hemoglobiny jest na dolnej granicy normy. W przypadku mężczyzny jest to niedokrwistość.

Zbyt mała jest też objętość krwinki czerwonej. Świadczyć to może o niedoborze żelaza, jednak koniecznie trzeba to sprawdzić, oznaczając poziom żelaza we krwi oraz najlepiej pozostałe elementy gospodarki żelazowej, jak ferrytyna, transferyna, TIBC, wysycenie transferyny żelazem.

Ponadto nieprawidłowy jest rozmaz, podwyższony poziom limfocytów, a obniżony granulocytów. Doradzam wykonanie rozmazu mikroskopowego tzw. ręcznego w celu dokładnej oceny krwinek białych.

Pozdrawiam serdecznie