Proszę o interpretację wyników TSH 3 gen. - 46.430

Mam 23 lata i zrobiłam badania krwi razem z badaniem TSH. HGB 11,9, TSH 3 gen. 46,430. Nie wiem, czy dobrze myślę, ale w nawiasach jest podana wartość (0,200-4,200). Czy jest powód, by się martwić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Wynik podanego badania TSH świadczy o niedoczynności tarczycy. Proszę koniecznie zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego, który skieruje Panią do specjalisty endokrynologa. W dalszej diagnostyce wskazane byłoby oznaczenie wolnych hormonów tarczycy (Ft3, Ft4) oraz wykonanie badania usg gruczołu tarczowego.