Proszę o interpretację wyniku badania tomografii komputerowej kręgosłupa. Czy jest konieczna operacja w moim przypadku?

Witam. Treść wyniku badania: Zachowana fizjologiczna lordoza oraz lewoboczna skolioza w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Przepuklina centralnoprawoboczna krążka międzykręgowego na poziomie L3/L4 z uciskiem worka opony twardej. Uwypuklina centralna krążka międzykręgowego na poziomie L4/L5 z uciskiem worka opony twardej. Uwypuklina centralnolewoboczna krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1 z uciskiem worka opony twardej. Cechy dehydratacji krążków międzykręgowych na poziomach;L3/L4,L4/L5,L5/S1. Nie spostrzega się zmian ogniskowych w obrębie worka oponowego i końcowego odcinka rdzenia kręgowego. Czy w moim przypadku jest konieczna operacja? Nie mogę chodzić, odbiera mi nogi, a lekarz dał mi skierowanie do neurochirurga, nie tlumacząc mi co tu jest w ogóle napisane. Proszę o wyjaśnienie. Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

niestety, redakcja nie odpowiada na pytania dotyczące interpretacji badań, ponieważ jest to niezgodne z regulaminem naszego serwisu.Trudno bez dokładnego zbadania pacjenta (ocena nieprawidłowości w badaniu neurologicznym) i zebrania wywiadu co do objawów oraz obejrzenia klisz podejmować decyzję o operacji. Na pewno wskazana byłaby u Pani konsultacja neurochirurgiczna.