Proszę o jakąś dobrą radę!

Dzień dobry od 2 miesięcy męczę się z grzybicą napletka i żołędzi. Byłem 3 razy prywatnie u dermatologa, u wenerologa i u rodzinnego lekarza, wydałem majątek na leki i maści! Napletek - wszystko się ładnie zagoiło, brałem zapisany od dermatologa lek i smarowałem maścią i mimo to złapałem zapalenie gardła i gorączkę. Jak tylko złapałem infekcję, byłem u lekarza i dostałem antybiotyk. Leżałem w łóżku i mimo tego wszystkiego, że skończyłem antybiotyk, mam gorączkę i gardło mnie boli. Nadomiar złego mój penis się tak pogorszył, że napletek jest strasznie spuchnięty, swędzi, boli, szczypie, wszystko naraz. Obecnie jestem w domu, od 5 dni biorę lek, polewam nestatyną i smaruję. Powolutki schodzi mi grzybica, ale co z tego, jak gorączkuję i boli mnie gardło. Nie chcę iść znów do lekarza, bo zapisze mi jakiś antybiotyk, co mi pogorszy grzybicę. Jestem między młotem, a kowadłem i proszę o Pomoc, jeśli czyta to jakikolwiek lekarz!!! Jaki antybiotyk kupić, by zapalenie gardła minęło, a nie pogorszał mojej grzybicy. Dodam, że miałem także iiny lek od dermatologa i mimo to zachorowałem. Proszę o pomoc z całego serca!!! Mój lekarz już raz mi zapisał lek i szlak trafił całą moją kurację penisa. Naprawdę boli mie gardło i mam goraczkę! Proszę mi nie pisać, że mam iść do lekarza, bo on już mi narobił takich szkód, że szok, a wiedział, że męczę się z grzybicą! Proszę mi poradzić cokolwiek i jaki antybiotyk najlepiej brać?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Należy rozważyć dwie sprawy.

Jedna - czy Pana infekcja gardła wymaga leczenia antybiotykiem (ma charakter bakteryjny) - czy wystarczą może leki objawowe, ogólnodostępne. Jesśli wymagałaby włączenia antybiotykoterapii, to proponowałabym antybiotyki w areozolu do stosowania miejscowego (oczywiście włączone po konsultacji z Pana lekarzem rodzinnym).

Druga sprawa to przewlekające się zmiany w obrebie prącia - sugerowałabym udanie się do dermatologa, który ma możliwość wykonania badań mikologicznych. Po pobraniu wydzieliny bądź zeskrobin i hodowli, można właściwie dobrać Panu leki.

Proszę pamiętać o odpowiedniej higienie- sugeruję kupić w aptece preparaty do higieny intymnej (np. PlivaFem F) i używać go do mycia 2 razy dziennie.