Proszę o komentarz do wyników badań krwi mojej prawie 6-letniej córki

Sód - 155, potas - 6,28, glukoza - 93, wbc - 7,6, rbc - 5,12, hgb - 13,6, hct - 39,8, plt - 315, mcv - 77,7, mch - 26,6, mchc - 34,2, rdw-sd - 41,1, pdw - 9,3, mpv - 8,2, lymph% - 37,5, mxd - 0,8, mxd% - 10,7, gra - 3,9, gra%51,8, rdw-cv - 13,8, p-lcr - 12,1, czas kaolinowo-kefalinowy wynosi 43,9, OB - 12. Córka od grudnia zeszłego roku często chorowała, w tym kaszel i katar utrzymuje się do tej pory. Pani doktor powiedziała, że ma zespół zatokowo-oskrzelowy, a także przerośnięty trzeci migdał, będzie miała go usuniętego, stąd te wyniki badań.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

W podanych przez Panią badaniach zwraca uwagę podwyższony poziom elektrolitów - sodu i potasu, który mógł być jedynie wynikiem odwodnienia dziecka w momencie pobierania krwi. Zaburzenie to występuje także w wielu jednostkach chorobowych, np. w niewydolności nerek. Kolejną nieprawidłowością jest wydłużenie czasu kaolinowo-kefalinowego wskazujące na obniżenie krzepliwości krwi. Pozostałe parametry morfologii i biochemii krwi są prawidłowe. Zalecałbym powtórzenie wyżej wymienionych badań. Jeżeli w kolejnym oznaczeniu potwierdzą się nieprawidłowości konieczna będzie konsultacja córki z lekarzem pediatrą.