Proszę o nalizę wyników

Bardzo proszę o analizę moich wyników, jestem kobietą mam 34 lata. Morfologia: erytrocyty – 4,40, leukocyty – 5,14, hemoglobina – 13,3, hematokryt – 40,7, MCV – 92,5, MCH – 30,2, MCHC – 32,7, RDW-CV – 13,4, RDW-SD – 45,6, PLT – 233, PCT - 0,29, MPV – 12,4, PDW – 15,7, P-LCR – 46,9, NEU – 2,77, EOS – 0,08, BAS – 0,05, LYM – 1,83, MON – 0,41, GLUKOZA – 75,5, CRP 7,9 <10, CHOLESTEROL – 126,1, NORMA 140-200, OB – 20 mm/h. Mocz: przejrzysty, kolor – jasna słomka. pH – 7,0, ciężar właściwy – 1,024, urobilinogen – 0,2, nabłonki płaskie – 10, leukocyty (ilościowo) – 3, erytrocyty (ilościowo) – 2, pasma śluzu – 106 (norma 0-75), flora bakteryjna – 36. Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Badanie morfologii krwi jest prawidłowe. Badanie moczu również nie zawiera istotnych odchyleń. Poziom glukozy na czczo także jest w normie. OB jest nieznacznie podwyższone. Wzrost parametrów takich jak: liczba leukocytów, OB i CRP zwykle świadczy o występowaniu stanu zapalnego. Myślę, że w Pani przypadku podwyższone nieznacznie OB. nie ma istotnego znaczenia, ponieważ dwa pozostałe parametry stanu zapalnego, to jest CRP czyli bardziej czuły niż OB parametr oraz liczba leukocytów są w normie. Niewielkie obniżenie poziomu cholesterolu całkowitego również nie jest powodem do niepokoju.