Proszę o opinię na temat wyników morfologii i rozmazu krwi u 5-miesięcznego niemowlaka

Witam! Chciałabym bardzo poznać Państwa opinię na temat poniżej umieszczonych wyników morfologii 5-miesięcznego synka. Wyniki były już interpretowane przez lekarza pediatrę, który uznał, że wszystko jest w normie. Mnie natomiast niepokoi bardzo niski wskaźnik GRAN i chciałabym dlatego poznać opinię innego lekarza. Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc. WBC 7.7 k/uL ; LYM 6.1 79.6% ; MID 0.5 6.6%M ; GRAN 1.1 R3 13.8 %G ; RBC 4.01 M/uL ; HGB 11.3 g/dL ; HCT 33.4% ; MCV 83.4 fL ; MCH 28.2 pg ; MCHC 33.8 g/dl ; RDW 14.0 % ; PLT 382 k/uL ; MPV 8.6 fL Rozmaz mikroskopowy krwi obwodowej segmenty 13% ; limfocyty 82% ; eozynocyty 5% ; erytrocyty prawidłowe ; leukocyty: ziarnistości w neutrofilach obojetne średniogrube ; płytki prawidłowe.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Lekarz, aby poprawnie zinterpretować wyniki powinien wcześniej zebrać dokładny wywiad - poznać dolegliwości pacjenta, niepokojące objawy, a także zbadać go fizykalnie. Nie jest to możliwe w ramach porady internetowej.

Jeżeli masz wątpliwości co do oceny badań przez Twojego lekarza, doradzamy udanie się na wizytę do innego specjalisty lub na konsultację hematologiczną.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Życzymy dużo zdrowia,

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl