Wyniki USG piersi

Witam!

Mam torbiel w prawej piersi, pod sutkiem. Oto wynik z badania USG: "w prawej piersi na godz. 5-6 widoczna zmiana lito-płynowa (wielotorbielatowa) o wym. 9 x 13 x 24mm. Przewody mlekowe nieposzerzone. Doły pachowe wolne. Bardzo proszę o odpowiedź!

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Wynik USG piersi należy zawsze interpretować w stosunku do pacjentki - czyli wieku, badania lekarskiego (ocena palpacyjna piersi) oraz ewentualnych obciążeń czynnikami ryzyka raka piersi. Trudno mi sie zatem ustosunkować do badania u Pani nie znając tych podstawowych danych.

Niemniej, jeżeli guz jest wyczuwalny w badaniu, jest Pani po 30. roku życia, lub w rodzinie występowały przypadki raka sutka, konieczne byłoby przeprowadzenie dalszej diagnostyki - tzn. wykonanie biopsji cienkoigłowej, a jeśli wynik nie będzie rostrzygający - usunięcie chirurgiczne guza i ocena histopatologiczna.

Jeżeli jest Pani po 40. roku życia, można także wykonać dodatkowo mammografię.

Pozdrawiam serdecznie