Proszę o pomoc w interpretacji wyniku badania radiologicznego

Jestem kobietą, mam lat 42. Rodzaj badania: dj.klatki piersiowej , p*a i lewoboczne. Pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych. Sylwetka serca i naczyń w granicy normy. Pogłębienie kifozy piersiowej i zmiany zwyrodnieniowej w kręgosłupie Th. Podobno kręgosłup nachodzi na serce. Wiecej nic nie wiem. Co to oznacza? Z góry dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania i odwiedzenie naszego serwisu.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i z tego powodu nie możemy na nie odpowiedzieć. Lekarz interpretując wyniki badań musi znać dolegliwości pacjenta, zebrać wywiad i zbadać go, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Doradzamy skonsultowanie wyników badań z lekarzem, który je zlecił. On mając historię choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia, pokieruje też ewentualnie dalszą diagnostyką i leczeniem.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z poważaniem,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl