Prosze o pomoc w schudnięciu

Mam 15 lat, 185 cm wzrostu i ważę 85 kg. Chciałbym schudnąć, bo mam dosyć mojego ogromnego brzucha. Przez to za bardzo nie podobam się dziewczyną. A gdy jestem na basenie czasem wstydzę się rozebrać. Ćwiczenia czy dieta to żaden problem, tylko nie wiem jakie ćwiczenia i jaka dieta. Nie mam o tym żadnego pojęcia. Proszę pomóżcie
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Na początku powinieneś dowiedzieć się, co robić, aby zdrowo jeść i nie przybierać na masie ciała. Dzięki zmianom nawyków żywieniowych Twoja masa ciała powinna się zmniejszyć.

Spożywaj 4-5 posiłków dziennie, w równych odstępach czasu, co 3-4 godziny. Posiłki powinny być małe objętościowe, ale częste. Dzięki temu unikniesz wilczego głodu wieczorem i nie będziesz sięgał po produkty wysokokaloryczne i bezwartościowe.

Śniadanie jest podstawowym posiłkiem dnia. Spożywaj je codziennie ze względu to, iż zwiększa tempo metabolizmu, poprawia koncentrację i pamięć.

Pij duże ilości wody mineralnej niegazowanej i niesmakowej- około 2l dziennie. Ważne, żebyś pij wodę w małych porcjach (około ¾ szklanki jednorazowo), dzięki temu zostanie wchłonięta przez organizm a nie, usunięta z moczem. Woda poprawia tempo metabolizmu, usprawnia perystaltykę jelit (zapobiega zaparciom) oraz usuwa toksyny z organizmu.
Nie spożywaj wody smakowej, napoi gazowanych a także herbat w butelkach (zawierają bardzo duże ilości cukru). Nie należy słodzić herbaty ani kawy.

Nie należy rozgotowywać makaronu ani kasz (makaron gotować all dente).

Nie spożywaj produktów typu fast food, chipsów, krakersów.

Unikaj potraw smażonych- zastąp je duszonymi, gotowanymi, pieczonymi, grillowanymi na patelni grillowej.

Każdy produkt zjedzony pomiędzy ustalonymi porami, powinien być traktowany jako posiłek.

Należy unikać serów o dużej zawartości tłuszczu- żółtych, topionych, typu fromage, pleśniowych.

Sól należy w miarę możliwości zastąpić czosnkiem oraz dużą ilością przypraw (bazylia, oregano, tymianek, zioła prowansalskie, majeranek, kolendra).

To nie prawda, że potrzebujemy słodyczy. Znacznie lepiej spadek cukru jest uzupełniany przez pełnowartościową kanapkę lub sałatkę- znajdują się w nich węglowodany złożone, które powodują powolny wzrost cukru we krwi, dzięki czemu nie czujemy głodu i nie mamy ochoty na słodycze.

Kolacja powinna być spożywana na około 3 h przed snem. (co nie znaczy, że po 18 nie można nic jeść).

Więcej na temat zdrowych nawyków przeczytasz w artykułach: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia. Pomogą Ci one zrozumieć błędy i je naprawić.

Tylko racjonalne odżywianie i regularna aktywność fizyczna przyniosą pożądany i trwały efekt.
Przede wszystkim nie unikaj lekcji w-fu, a oprócz niego ćwicz w domu (przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl), wsiądź na rower czy rolki. Zacznij biegać lub chodzić na długie spacery z przyjaciółmi.

Pozdrawiam.