Proszę o przetłumaczenie wyników badania histopatologicznego po operacji obustronnego wycięcia

Proszę o przetłumaczenie wyników badania histopatologicznego po operacji obustronnego wycięcia jajników i jajowodów, sieci większej i wyrostka robaczkowego. Dwa lata wcześniej przeszłam operację wycięcia macicy (Rak endometrium IA G1). 1. Materiał -przydatki- jajnik Obraz histologiczny w oparciu o wyniki badań immunohistochemicznych odpowiada gruczolakorakowi śluzowemu torbielowatemu jajnika - typ mieszany (jelitowy i endocerwikalny) z utkaniem niskodojrzałego gruczolakoraka neuroendokrynnego. (G3; pT3a; FIGO IIIA) (8470/3 T-87000) kody wg ICD-O-3 lub SNOMED 2. Materiał: wyrostek robaczkowy Naciek gruczolakoraka w tkance tłuszczowej okołowyrostkowej. Wyrostek robaczkowy bez zmian nowotworowych (8140/3 T-66000) kody wg ICD-O-3 lub SNOMED

1. Materiał -przydatki- jajnik Obraz histologiczny w oparciu o wyniki badań immunohistochemicznych odpowiada gruczolakorakowi śluzowemu torbielowatemu jajnika - typ mieszany (jelitowy i endocerwikalny) z utkaniem niskodojrzałego gruczolakoraka neuroendokrynnego. - Wynik świadczy o występowaniu raka w jajniku typu częściowo gruczołowemu, o budowie jelitowej i wnętrza szyjki macicy, a częściowo niskodojrzałemu (bardziej złośliwemu) pochodzącemu z włókien nerwowo-wydzielniczych G3 - G3 to zaawansowanie histopatologiczne 3 stopnia w skali 3-stopniowej (duże zaawansowanie, małe zróżnicowanie komórkowe, duże namnażanie komórek raka) FIGO IIIA - Skala FIGO mówi o zasięgu raka jajnika: Ia – jeden jajnik, torebka nieprzerwana Ib – dwa jajniki, torebki nieprzerwane Ic – pęknięta torebka guza IIa – nacieczenie albo przerzuty do macicy i/lub jajowodów IIb – zajęcie innych tkanek miednicy mniejszej IIc – jw. + pęknięta torebka, lub wodobrzusze lub dodatni rozmaz z otrzewnej IIIa – jw. + mikrowszczepy na powierzchni otrzewnej, węzły chłonne wolne (tak jak w rozpoznaniu pooperacyjnym) IIIb – jw. + wszczepy < 2 cm, węzły chłonne wolne IIIc – jw. + wszczepy > 2 cm, przerzuty do węzłów chłonnych pozaotrzewnowych i/lub pachwinowych IV – jw. + przerzuty odległe pT3a - Stopień IIIa w skali FIGO odpowiada pT3a w skali TNM co oznacza bardzo duże zaawansowanie kliniczne (8470/3 T-87000) kody wg ICD-O-3 lub SNOMED - To wewnętrzne kody i kolejne numery wyników wycinków pracowni histopatologicznej 2. Materiał: wyrostek robaczkowy Naciek gruczolakoraka w tkance tłuszczowej okołowyrostkowej. Wyrostek robaczkowy bez zmian nowotworowych - Świadczy o przejściu procesu nowotworowego poza zasięg jajnika w kierunku wyrostka robaczkowego, nacieka na tkankę tłuszczową okolicy wyrostka, ale nie na ścianę wyrostka (8140/3 T-66000) kody wg ICD-O-3 lub SNOMED - To wewnętrzne kody i kolejne numery wyników wycinków pracowni histopatologicznej.