Proszę o radę odnośnie wydętego brzucha

Witam! Mam 20 lat, 161 cm i 54 kg. Mam lekko wypchnięty brzuch, zazwyczaj jest napięty i twardy, zwłaszcza dolna część. Dodam, że wcześniej codziennie ćwiczyłam mięśnie. Co mam zrobić, żeby był on płaski i ile to potrwa? Pozdrawiam
20 LAT ponad rok temu

Witam,
Dobrą kondycję brzucha mogą zapewnić ćwiczenia.
Mogą to być tradycyjne brzuszki, a także skręty tułowia, czy spinanie mięsni w ciągu dnia, przy wykonywaniu innych czynności.
O ładną rzeźbę mięśni może Pani "powalczyć" w fitness klubie.

Polecam zajęcia:
ABF, energy kick, postural training (ćwiczenia nastawiona na korekcję postawy, a także na mięśnie brzucha, odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy), fat burner.
Systematyczny trening z pewnością przyniesie rezultaty.Myślę, że powinny być widoczne po około miesiącu.
Inną przyczyną "wystającego brzuszka" może być dieta zawierająca produkty wzdymające:
- mocno przyprawione potrawy
- warzywa kapustne
- rośliny strączkowe
- dużą ilość smażonych pokarmów.

Pozdrawiam ciepło