Proszę o udzielenie mi odpowiedzi - grzybica przewodu pokarmowego

Czym jest grzybica przewodu pokarmowego?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Pisze Pan, że mimo 6-miesięcznego leczenia dolegliwości nie ustępują. Należy upewnić się, czy w Pańskim przypadku rzeczywiście przyczyną jest jedynie przebyta wcześniej antybiotykoterapia bez osłony przewodu pokarmowego, czy może są jeszcze inne czynniki utrudniające Panu walkę z drożdżycą. Warto wykonać najpierw podstawowe badania, jak choćby poziom glukozy i kreatyniny we krwi, aby wyeliminować najczęstsze potencjalne przyczyny upośledzenia odporności organizmu.

Dostępnych jest bardzo wiele leków przeciwgrzybiczych, więc jeśli te stosowane dotychczas okazały się nieskuteczne, lekarz zapewne wdroży leczenie preparatem z innej grupy. Pan sam powinien zadbać o urozmaiconą dietę, bogatą w witaminy i mikroelementy, odpowiednią ilość snu, które niewątpliwie mają bardzo duży wpływ na naszą odporność.