Proszę o zinterpretowanie badania MR głowy

Jestem kobietą aktywną, mam 48 lat. Opis badania MR głowy: Przebieg i sygnał mn.VII iVIII obustronnie prawidłowy. Ciało modzelowate prawidłowej szerokości, jednorodne. W istocie obu płatów czołowych oraz wyspy płata skroniowego prawego ujawniono pojedyncze drobne ogniska naczyniopochodne. Poza tym sygnał istoty szarej i białej prawidłowy, bez cech patologicznego wzmocnienia pokontrastowego. Układ komorowy nieprzemieszczony. Asymetria komór bocznych mózgu- lewa szersza- w granicach wariantu rozwojowego. Szerokości układu komorowego i zbiorników przestrzeni podpajęczynówkowej nieco zwiększone-zanik korowo-podkorowy mózgu.

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania i odwiedzenie naszego serwisu.

Niestety, nie możemy odpowiedzieć na pytanie, ponieważ dotyczy ono wyników badań. Żeby zinterpretować wyniki trzeba po pierwsze znać przyczynę wykonania badania, dolegliwości i objawy pacjenta, po drugie, należy zebrać dokładny wywiad i zbadać pacjenta fizykalnie, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej.

Doradzamy skonsultowanie wyników badań z lekarzem, który zlecił wykonanie badania, on dysponuje najpełniejszą wiedzą na temat Pani stanu zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl