Proszę o zinterpretowanie wyników RTG kręgosłupa odcinka szyjnego, piersiowego, lędzwiowego

Dobry wieczór! Bardzo bym prosiła o zinterpretowanie moich wyników. RTG kręgosłupa szyjnego - drobne zmiany zwyrodnieniowe syndesmo-osteofityczne w poziomach C5/C6/C7, szpary międzykręgowe nie są przewężone. RTG kręgosłupa piersiowego - delikatne zaburzenia rotacji kręgów piersiowych z cechami umiarkowanego pogłębienia kyfozy piersiowej, rozsiane zmiany zwyrodnieniowo-przeciążeniowe krawędzi trzonów piersiowych z podchrzęstną sklerotyzacją i brzeżną osteofotozą, głównie w częściach przednich i prawobocznych odcinka środkowego, z niewielkim wtórnym zniekształceniem tych trzonów w postaci ich sklinowacenia w częściach przednich. RTG kręgosłupa L-S - spłycenie lordozy lędzwiowej, obraz rozsianych, umiarkowanych zmian zwyrodnieniowo-przeciążeniowych krawędzi trzonów odcinka środkowo-dolnego w postaci ich zeszlifowania i niewielkiej brzeżnej osteofitozy bez cech ewidentnego zwężenia szerokości szpar międzykręgowych, zmiany przeciążeniowe dolnych stawów międzykręgowych. Prosiłabym o doradzenie mi, do jakiego lekarza powinnam udać się z tymi wynikami, gdyż bardzo dokuczają mi bardzo mocne bóle, zwłaszcza w środkowym odcinku kręgosłupa, jakby mi pękał! Boli mnie też mocno prawy bark, często z lewym biodrem. Trudno mi wykonywać nawet najprostsze czynności. Ból wzmaga się po południu i nie ustępuje w nocy. Rano potrafi być bardzo dotkliwy! Mam 52 l. Z góry bardzo serdecznie dziękuję!

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

W opisie rtg dominują zmiany zwyrodnieniowe i przeciążeniowe kręgosłupa, które mają prawo dawać dolegliwości bólowe. Proszę zgłosić się ze zdjęciami do ortopedy, który zaleci formę dalszego leczenia - najprawdopodobniej jedynie rehabilitację i leczenie objawowe.