Prostamnic a leczenie przerostu prostaty

Proszę Państwa stwierdzono u mnie łagodny przerost prostaty, początkowo leczony byłem Prostamnic 0,4 i Hyplafin 5mg. Po okresie 3 miesiące nie było poprawy i lekarz zmienił mi Prostamnic na Omnic Ocas 0,4, który zażywam od 2 tygodni. Oprócz obniżonego ciśnienia stwierdziłem ostatnio małą ilość oddawanego moczu zarówno jednorazowo ok. 100 ml jaki i sumarycznie dobowo, ograniczam ilość płynów obawiając się jakiś konsekwencji, ponieważ idę z moczem nie odczuwając wyraźnej potrzeby, w nocy 3 razy, ale jedynie odczuwam nabrzmienie w podbrzuszu. PSA 1,3. Mam pytanie czy kontynuować leczenie tymi lekami? Co się dzieje z spożywanymi płynami ma również zaparcia? Czy może zmiana leków była błędną decyzją, a Prostamnic musi być stosowany przez dłuższy czas, żeby zauważyć efekty? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie! Opisane przez Pana objawy wymagają szybkiego wyjaśnienia. W przebiegu terapii stosowanym lekiem mogą pojawić się objawy niepożądane, jednak raczej nie występują one pod opisywaną przez Pana postacią (z wyjątkiem spadków ciśnień tętniczych). Tak więc prawdopodobnie objawy pod postacią zatrzymania moczu wynikają z innego problemu (dalszego rozrostu prostaty? choroby nerek?) - niestety bez możliwości badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu nie da się postawić rozpoznania. Konieczna jest pilna wizyta u lekarza, diagnostyka i wdrożenie leczenia. Proszę z wizytą nie zwlekać i jeżeli termin wizyty u urologa jest odległy skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Pozdrawiam