Pryszcze na czole - co znimi zrobić?

Od roku mam wysypkę pryszczów, takie małe, czerwone pryszcze na czole. Czasami pojawiają się na twarzy. Ogólnie moja cera jest w dobrym stanie, ale najbardziej denerwują mnie pryszcze na czole. Jest ich mnóstwo. Stosuję toniki, żele, maście, nic nie pomaga. Przykrywam czoło grzywką, by ich nie było widać. Co mogę z tym zrobić? Na razie nic nie pomaga, a pryszcze na czole bardzo mi przeszkadzają, ponieważ wyglądają nieestetycznie. Czy istnieje jakiś dobry sposób na pozbycie się pryszczy na czole? Może jakiś lek albo maść albo inny preparat, o którym nie słyszałam, a który byłby w stanie pomóc mi uwolnić się od mojej dolegliwości? Czy jedyny sposobem jest tu przeczekanie aż pryszcze na czole same przestaną się pojawiać? Jeśli byłby jakiś dobry preparat na moją dolegliwość to bardzo proszę o wskazanie konkretnej nazwy. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Trądzik powstaje na skutek zwiększonej produkcji sebum (łoju) w gruczołach łojowych i nadmiernego rogowacenia komórek skóry. Obumarłe komórki naskórka blokują ujścia gruczołów, a gromadząca się w nich wydzielina tworzy zaskórniki. Jest ona pożywką dla bakterii i źródłem stanów zapalnych, z których powstają krosty zapalne. Przede wszystkim zakrywając twarz grzywką stwarzamy środowisko idealne do rozwoju bakterii a w tym trądziku. Aby zapobiec dalszym powikłaniom zachęcam do odwiedzenia dermatologa, który zaleci odpowiednią kurację. Po odpowiednim zdiagnozowaniu skóry, do kuracji domowej polecane są preparaty złuszczające, żele myjące, toniki przywracające odpowiednie pH skóry, kremy balansujące wydzielanie sebum, ( w przypadku skóry tłustej matujące), rozjaśniające gdy pojawią się przebarwienia. Pamiętajmy również o preparatach z filtrem jeśli decydujemy się na kurację złuszczającą. Profesjonalna diagnoza i w porę rozpoczęte leczenie jest kluczem do sukcesu.