Przebarwienia! Co mogę zrobić, żeby je usunąć?

Jak już wcześniej pisałam, dermatolog przepisał mi leki odpornościowe, które stosowałam 5 miesięcy z przerwami, co 20 dni. Pomogły, trądzik się uspokoił. Dermatolog kazał przyjść za 4 miesiące, ale mam stosować płyn i krem, który mi przepisał. Niestety od 3 lat mam przebarwienia na skórze po trądziku, czerwone plamki. Stosowałam różne kremy, typu N***, i żadnego efektu nie było. Chciałam zaznaczyć, że nigdy nie wyciskałam pryszcza, a gdy już znikł, nadal zostawała czerwona plamka. Jest ich bardzo dużo - na policzkach i brodzie. Dermatolog do którego chodzę, współpracuje z taką Panią, co robi różne zabiegi, mój brat był u niej i jest efekt, ale on przebarwień nie miał, tylko czerwoną twarz. Co mogę zrobić, żeby je usunąć? Chciałabym być opalona, opalić się w wakacje, ale nie mogę, bo wiecznie muszę zakrywać te plamki.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Walka z przebarwieniami i bliznami jest bardzo trudna, i nie zawsze przynosi upragniony efekt. Niestety nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie, bez obejrzenia zmian - proszę porozmawiać ze swoim dermatologiem o problemie.
Lekarz po zbadaniu określi jakie są realne szanse na usunięcie i jaka metoda będzie najlepsza.
Pozdrawiam

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z preparatami medycznymi do stosowania na skórę. W zależności od rodzaju blizn stosuje się również Laser IPL.