Przebarwienia po ciąży i twarde krostki przy uszach,na szyi i pod brodą-co to???

Witam, mam dwa pytania. 1.Jak skutecznie wyleczyć przebarwienia pod nosem po ciąży,ciemne plamy wyglądające jak tzw.myszka.Po ekspozycji na słońce ciemniejąca.Załamać się można.Wygląda to ochydnie.Nie wiem czy do kosmetyczki czy do dermatologa,a może są jakieś domowe sposoby??? 2.Od pewnego czasu wysypuje mi się duża ilość drobnych twardych krostek,bolesnych ale nie dających się wycisnąć. Wokół uszu, pod brodą i na szyi oraz przy samych wlosach na skroniach.Przy uszach taka kaszka,reszta to bolące pojedyńcze krostki.Miałam problemy z trądzikiem ale to wcale trądziku nie przypomina.Czy możliwe jest zainfekowanie twarzy po zabiegu oczyszczania u kosmetyczki?Chodzą plotki że w tym gabinecie którym byłam,mają gronkowca??? Proszę o pomoc i wskazówki. Dodatkowe informacje:Mam 34 lata,w pażdzierniku 2008 urodziłam dziecko,od dwóch miesięcy nie karmię piersią.3 miesiące temu założyłam wkładkę Mirena. Pozdrawiam,Kaśka.

Szanowna Pani,

Z obydwoma opisanymi problemami radziłabym zgłosić się do dermatologa.

Ważne jest ich dokładne obejrzenie, uzyskanie od Pani dodatkowych informacji i dopiero wtedy mozliwe będzie zaproponowanie postępowania.

Niestety nie mozna wykluczyć zanieczyszczenia skóry podczas wizyty w gabinecie kosmetycznym. Oczywiście w wielu gabinetach przestrzegana jest odpowiednia higiena, jednak zdarzają się i takie, które nie przestrzegają jej zasad.
Jednak, żeby stwierdzić, czy zmiany będące Pani problemem moga być powikłaniem zabiegu w gabinecie kosmetycznym, czy też przyczyna leży gdzie indziej, musi obejrzeć je lekarz.

Pozdrawiam serdecznie

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.