Przebieg ekstrakcji wrośniętego w podniebienie zęba

jak przebiega usuniecie zeba5 wrosnietego w podniebienie sa 2 zeby 5

Dzień dobry! Opis jest zbyt lakoniczny, aby można było udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Nie wiem czy ząb jest całkowicie zatrzymany, czy częściowo widoczny w jamie ustnej.
Ogólnie, zabieg przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych (czyli na fotelu dentystycznym), w znieczuleniu miejscowym. Wymagana jest dokładna analiza RTG w celu ustalenia anatomotopografii korzeni, ich kształtu oraz ryzyka zrośnięcia korzeni obu zębów. Czasem wymagane jest nacięcie bony śluzowej podniebienia i usuniecie małego fragmentu kości w celu odsłonięcia korony usuwanego zęba. Nacięcie jest zszywane.
Delikatne i przemyślane przeprowadzenie zabiegu gwarantuje szybkie gojenie. Dyskomfort po zabiegowy trwa 3-5 dni. Ból uśmierzają Apap i Ibuprom, w wyjątkowych przypadkach Ketonal.
Z życzeniami zdrowia Konstanty Sławecki!