Przebudzanie w nocy z przerażeniem i płaczem u 9-latka

Mój 9-letni syn około 1,5 msc. temu obudził się z płaczem i krzykiem. Przez ponad 10 minut nie szło go uspokoić, następnie jakby się ocknął i powiedział że niczego nie pamięta. Od tamtej pory codziennie woła mnie w nocy ale tego nie pamięta rozmawiam z nim przez sen uspokoi się na jakąś godzinę i znowu się budzi, muszę z nim się położyć wtedy śpi normalnie, do tego strasznie się poci, jest alergikiem, podczas przebudzenia jest bardzo przerażony i wszystkiego się boi.

Zalecam konsultację z pediatrą. W przypadku wykluczenia podstawy organicznej lub funkcjonalnej zalecam kontakt dziecka z psychologiem.

Dzień Dobry Panu,

Z Pana opisu, wnioskuję, ze być może Pana syn przetwarza we śnie jakieś trudne sytuacje, bądź zdarzenia, ze szkoły, które mogły mieć miejsce.

Zachęcam Pana do spokojnej i otwartej rozmowy z synkiem, proszę poprosić go, żeby Panu poopowiadał, co się wydarzyło.

Proszę rozważyć konsultację z lekarzem prowadzącym syna - coś Panu podpowie i pokieruje.

Życzę wszystkiego dobrego,
Irena Mielnik-Madej