Przebyte kontuzje w obu kolanach a przeciwwskazania do uprawiania kitesurfingu

Witam. Mam 20 lat i przebyte kontuzje w obu kolanach. Jakieś 3,5 roku wykryto u mnie zespół bocznego przyparcia rzepki w lewym kolanie, który "wyprowadziłam" rehabilitacją i tapingiem. Rok temu natomiast doznałam urazu prawego kolana, który skończył się obrzękiem szpiku kostnego. Mam wrażenie, że oba te urazy pozostawiły ślad w kolanach, ponieważ zdarza mi się odczuwać w nich ból, jednak nie zdarza się to często. Czy są to przeciwwskazania do uprawiania kitesurfingu?

Powiem przewrotnie ;) ale zupełnie serio. Głęboko wierzę, że bardziej może Pani sobie zaszkodzić siedzeniem na kanapie. Jak Pani tego nie sprawdzi to nie będzie wiedziała czy kitesurfing szkodzi czy nie. Myślę, – że to kwestia czasu i nauczyć się „czuć swoje ciało” i empirycznie przetestować, – ‘co wolno’ a czego ‘nie wolno’. Proszę wsłuchiwać się w swoje ciało. Ono za pomocą „bólu” poinformuje, co jest niewskazane. Ochronnie może Pani przed spróbowaniem kitesurfingu – „podrasować” staw kolanowy aplikacjami stabilizującymi staw (jakąś formą KINESIOTAPINGU sportowego), również warto pomyśleć o ortezie (stabilizator stawu) na staw kolanowy. Takie stabilizatory z górnej półki są lekkie i przyjemne – i dobrze chronią staw po urazach wszelkiej maści zapewniając jednocześnie ruchomość w stawie. Myślę, że na ten temat dużą wiedzę mają narciarze z historią urazów stawów kolanowych nadal namiętnie śmigający po stokach – tyle, że z ortezą/stabilizatorem na kolanie. Pozdrawiam serdecznie.