Przeciwciała anty HBsAg: czy się szczepić?

Witam! Za kilka dni mam laparoskopię. Byłam już szczepiona na wzw typu b, przyjęłam 3 dawki. Zrobiłam badania na przeciwciała anty HBaAg i mam 84,62. Czy się szczepić? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Poziom przeciwciał anty-HBs zabezpieczający przed zakażeniem WZW B wynosi powyżej 100j. Dlatego osobom z niższym mianem przeciwciał,a wcześniej zaszczepionym zaleca się  przed zabiegiem operacyjnym przyjęcie pojedynczej dawki przypominającej szczepionki.