Przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycowej

Witam. Proszę o interpretacje wyniku. Przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycowej- wynik: 47,57, norma: mniejszy lub równy 34. Przeciwciała przeciw tyreoglobulinie- wynik: mniejszy 10, norma: mniejszy lub równy 115. TSH- wynik: 1,65, norma: 0,27- 4,2. Tyroksyna wolna FT4- wynik: 17,2, norma: 13,6- 23,2. O czym to może świadczyć- o niedoczynności czy nadczynności tarczycy? Proszę o szybką odpowiedz Gabriela

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane wyniki badań poziomu hormonów tarczycy są w normie. Niemniej jednak podwyższony poziom przeciwciał może świadczyć o zapaleniu tarczycy. Proszę udać się na wizytę do lekarza endokrynologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.