Przeciwciała przeciwjądrowe ANA w badaniu

Witam dzisiaj odebrałem wyniki badań na które skierował mnie alergolog P/C ANTY-TG(P.TYREOGLOBULINIE) 0.67 IU/ml norma 0.00-4.11przeciwciała przeciwko tyreoperoksydazie 7.04IU/ml Przeciwciała przeciwjądrowe ANA-przegląd pisze obecne Typ fluorestencji -ziarnisty Miano przeciwciał ANA 1:160Mam pytanie czy musze sie czegos obawiac dodam ze dostalem przed tymi badaniami wysypke skórna w okolicach brzucha tzn bable plus pokrzywka wczesniej jadlem antybiotyk na zatoki.prosze o porade.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Obecność przeciwciał ANA świadczy o reakcji autoimmunologicznej. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.