Przedawkowanie witamin

Witam, mam pytanie dot. supementow ktore przyjmuje. W chwili obecnej (z racji atopii skóry) przyjmuję 3 kapsułki tranu i dwie kapsułki wit. A+E (zazwyczaj przyjmuje też do tego 3 kapsułki oleju z wiesiołka, ale od ok miesiąca tego nie robię). Moja waga to 42 kg, wzrost 1,58 cm. Czy mogę przedawkować witaminy? Co ma mnie zaniepokoić? Pozdrawiam,Kama

Lek. Tomasz Budlewski

Witam serdecznie, przyjmowanie wielu suplementów diety zawierających te same witaminy może spowodować ich przedawkowanie oraz wystąpienie odpowiednich dolegliwości. Proponuję konsultację z lekarzem w celu dobrania odpowiednich preparatów, które będą się uzupełniać a kumulować to samo działanie.