Przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne

Mam już okres 8 dzień krwawienie nie jest obfite, ale za to bardzo "brudne" na początku okresu miałam skrzepy i nie wiem czy to może tabletki nie są dla mnie odpowiednie, a zażywam s***. Mam 19 lat i moje miesiączki zazwyczaj trwały do 6 dni dość obfite i bolesne, a teraz mam już 8 dzień i nie przestaje choć krwawienie nie jest już tak obfite jak na początku. Muszę dodać też, że w 7dniu odbyłam stosunek i czy tabletki działały? Proszę o szybka odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jednym ze skutków ubocznych działanie tabletek antykoncepcyjnych są krwawienia śródcykliczne. Powinny one ustąpić po 2-3 opakowaniach tabletek. Nie wiem, które opakowanie leku Pani aktualnie przyjmuje.

Jeżeli te krwawienia się przedłużają lub są bardzo uciążliwe konieczna będzie zmiana preparatu.
Tabletki antykoncepcyjne nie dają 100% ochrony przed ciążą. Dlatego w przypadku odmiennego charakteru krwawienia należy wziąć pod uwagę ciążę. Proponuję wykonanie testu ciążowego.
Pozdrawiam