Przedwczesna miesiączka i plamienie. Czy muszę udać się do lekarza?

Od 12 lat mam miesiączkę i od kilku lat jest regularna. Dwa miesiące temu zmieniłam miejsce zamieszkania z moim partnerem. Nie stosujemy żadnej antykoncepcji, swoje dni płodne określam metodą kalendarzykową.
Miesiączka za każdym razem jest bardzo obfita i strasznie bolesna. Dwa tygodnie przed okresem zaczynają się lekkie bóle podbrzusza i bóle piersi. Tydzień przed już są silniejsze, a w dniu miesiączki są nie do wytrzymania, także mdleję, wymiotuję, mam biegunkę oraz tracę świadomość.
Zazwyczaj krwawienie trwa 7 dni. Mój lekarz powiedział mi, że w tym przypadku tylko kuracja hormonalna lub ciąża pomoże. Jednak mój problem polega na tym, że kilka dni po okresie dostałam kolejne lekkie bóle podbrzusza i piersi oraz 7 dni za wcześnie okres.
Pierwszego dnia, były to mleczno-brązowe (gęste) upławy, utrzymywały się cały dzień, wieczorem było lekkie krwawienie, całą noc i kolejnego dnia, nie było nic, tak jakbym nie miała okresu, lecz wieczorem ponownie dostałam lekkie bóle podbrzusza.

Czy muszę udać się do lekarza? Słyszałam opinię, że takie przedwczesne miesiączkowanie z upławami, mogą oznaczać poronienie lub oznaki ciąży 1 miesiąca.
Proszę o poradę, z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wcześniejsza miesiączka była najprawdopodobniej spowodowana jednorazowym zaburzeniem hormonalnym, na skutek którego do owulacji i miesiączki doszło wcześniej niż zwykle. Mogło być to spowodowane zmianą klimatu.
Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać, warto udać się do lekarza ginekologa, który przeprowadzi diagnostykę. Warto też wykluczyć ciążę zwykłym, domowym testem ciążowym.
Niestety nie ma skutecznego sposobu na bolesne miesiączki. Może Pani spróbować stosować środki przeciwbólowe i rozkurczające przed wystąpieniem pierwszych bóli, wtedy będą działać najskuteczniej.

Pozdrawiam serdecznie!