Przedwczesny wytrysk i sposoby na jego opóźnienie

witam mam 28 lat mam kłopot ze zaczynam stosunek i trwa 5 min i jusz jest wytrysk jak można opuznić

Witam. Po pierwsze jeżeli stosunek trwa 5 minut, nie można mówić o przedwczesnym wytrysku. Przeciętny czas trwania stosunku młodych mężczyzn wynosi 2-3 minuty (od momentu wprowadzenia członka do pochwy do momentu ejakulacji). Ponadto przy przedwczesnym wytrysku mówimy, że następuje on przy minimalnej stymulacji. Jeśli jest Pan w stanie przez 5 minut dokonywać pełnej penetracji to znaczy, że wszystko jest ok. Wydłużyć czas trwania stosunku może jednak użycie substancji znieczulającej, zmniejszającej doznania, aplikowanej na członek (maść, spray). Z uwagi na łatwość użycia polecam np. prezerwatywy z benzokainą.

Nie jest to przedwczesny wytrysk.
5 min od penetracji do ejakulacji to niezły czas u młodego mężczyzny.
Satysfakcja, obopólna zresztą, zależy jednak od wielu czynników.
Jeśli współżycie ocenia Pan jako niesatysfakcjonujace, to nalezy rozważyć wizytę u seksuologa.
Należy unikać środków z internetu i z reklam TV.
Prezerwatywy ze środkiem znieczulającym bywają skuteczne, ale mogą osłabić odczucia oraz twardość penisa.
Generalnie nie warto próbować na sobie środków bez konsultacji z lekarzem.
Niejednokrotnie skargi na brak kontroli nad wytryskiem i zbyt szybką ejakulacją okazują się w gabinecie lekarza seksuologa jakby hasłem, bo problem bywa inny...
Czasami chodzi o poprawienie twardości, wydłuża się wtedy czas kontaktu i zwiększa satysfakcja partnerki.
Sterydy,Tribulus (siłownia) oraz preparaty typu "Red Bull", 'Tiger" mogą przyczyniać sie do nadpobudliwości, a przez to do szybiego wytrysku.
Alkohol może opóźniać wytrysk, ale jest to pułapka!
Efektywnośc jego spada, a pojawiają sie problemy z erekcją. A także problemy psychologiczne, bo często partnerki źle odbierają fakt, że mężczyzna jest zainteresowany i aktywny tylko po drinkach...
Pozdrawiam.