Przedwczesny wytrysk u 19-latka i uzależnienie od masturbacji

Witam, jestem 19-latkiem i mam problem ze zbyt wczesnym wytryskiem. Kiedy kochałem się z moją poprzednią partnerką kończyłem w niecałą minutę, to samo przy seksie oralnym. Nasze gry wstępne zawsze były dość długie. Z obecną jeszcze nie współżyłem i nie chce jej zawieźć już na samym początku. Dodam, że od kilku lat masturbuję się 1-2 razy na tydzień i zawsze mam poczucie winy. Czy masturbacja może być przyczyną mojego problemu i czy muszę jej kategorycznie zaprzestać? Z góry dziękuję za pomoc.

Jak się ma partnerkę, to powinno się zaprzestać masturbacji, a przynajmniej znacznie ograniczyć.
Poczucie winy z powodu onanizmu jest destrukcyjne i niecelowe.
Autoerotyzm jest fizjologią, aczkolwiek nadmierna częstotliwość i popełniane błędy przyczyniają się nieraz do problemów przy rozpoczynaniu dojrzałego seksu, czyli z partnerką.
W kontaktach z partnerką nie poleca się w takich sytuacjach nadmiernego przedłużania gry wstępnej. Czas od wzwodu do wytrysku jest dla danego pana wielkością w miarę stałą, im dłużej będzie penis we wzwodzie przed ponetracją, tym krócej wewnątrz... Warto to przeanalizować.
No i trzeba pamiętać o zabezpieczeniu, przypominam, choć tego nie było w pytaniu...
Pozdrawiam. JW

Dzień dobry.

Masturbacja, gdy nie ma możliwości odbywania stosunków płciowych, jest traktowana jako normalne zjawisko. W innych sytuacjach należy uznać ją za nieprawidłowość.
Przewiduje Pan, że przyczyną zbyt wczesnego wytrysku może być właśnie masturbacja, jednak stosowana w częstotliwości, jaką Pan przedstawił i z powodów, o których wspomniałem powyżej, nie wydaje się taką być. Bardziej prawdopodobne jest, że wczesny wytrysk jest wynikiem długiej gry wstępnej, która kumuluje Pańskie podniecenie, przyczyniając się do szybkiego zakończenia. Poza tym, niebagatelne znaczenie może mieć Pański młody wiek i niewielkie jeszcze doświadczenie w "tych sprawach".
Warto wspomnieć, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnych okresach swojego życia odnoszą mniejsze, lub większe sukcesy i porażki na polu życia erotycznego, co jest czymś jak najbardziej naturalnym. Nie warto również traktować jednorazowego niepowodzenia (czy nawet kilku niepowodzeń) jako powód do wątpienia we własną męskość. Opanowanie sztuki kochania wymaga trochę czasu.

Pozdrawiam i życzę cierpliwości.