Przejście z tabletek na plastry - kiedy nakleić pierwszy?

Witam. Mieszkam w Anglii. Ostatnio poszłam do lekarza, bo chciałam przejść na plastry. Lekarka przepisała mi plastry i powiedziała, że pierwszy mam nakleić w dzień, w którym powinnam wziąć pierwszą tabletkę czyli po krwawieniu. Było to jakieś 3 tygodnie temu. Dzisiaj powinnam dostać okres, zazwyczaj dostaję go rano, a jeszcze nie dostałam. Troszkę się przestraszyłam, więc zaczęłam czytać. Na jednym z forum przeczytałam, że kiedy przechodzę z tabletek na plastry, pierwszy powinnam nakleić w ciągu 24 godzin od pierwszego krwawienia. Czy to prawda?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli dotychczas przyjmowała Pani dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne, wtedy pierwszy plaster należy nakleić po zachowaniu przerwy wynikającej ze schematu stosowania tabletek (zazwyczaj jest to 7 dni). Nie jest prawdą, że plaster należy nakleić koniecznie w pierwszym dniu krwawienia z odstawienia.