Przekroczone normy enzymów wątrobowych ALAT i ASPAT

Złe wyniki Alat i Aspat, ale inne w normie. Wczoraj odebrałem wyniki badań i przekroczone mam normy enzymów wątrobowych Alat 397, Aspat 78. Natomiast morfologia, bilirubina, crp, ggtp, albumina są w normie. O czym może do świadczyć?

Witam. Podwyższone wartości parametrów wątrobowych mogą wiązać się z toksycznym uszkodzeniem wątroby (leki, alkohol) lub wirusowym zapaleniem wątroby typu b lub c.