Przemoc domowa u znajomego

Dzien dobry.. Przylecialem z usa 3 miesiace temu. Po paru dniach pobycia w Polsce odwiedzilem mojego znajomego. Odrazu zauwazylem ze cos jest nie tak. Byl bardzo wulgarny do swojej zony i 8 letniego dziecka. Pomyslalem ze mial moze zly dzien i poprostu zignorowalem cala sytuacje.. Ze zbiegiem czacu odwiedzalem znajomego czesciej, i poprostu niemoglem uwierzyc oczom co sie dzieje. Maz bil fizycznie swoja zone na oczach malego dziecka, wyzywal ja od dziwek, zmuszal do sex. Niewiem co mam robic.

Witam,

może Pan porozmawiać z przyjacielem tłumacząc mu, że jego zachowanie jest niedopuszczalne, że krzywdzi swoje dziecko i żonę. Przyjaciel na pewno potrzebuje pomocy. Może Pan mu ją zaproponować, jeśli jest Pan na to gotowy, w postaci poszukania psychologa i lekarza psychiatry (agresja może być wywołana zaburzeniami psychicznymi, z którymi osoba sobie nie radzi). Warto także poinformować go, że jego zachowanie jest nie zgodne z prawem. Kiedy przyjaciel nie będzie chciał współpracować proszę zgłosić sprawę na policję. Proszę pamiętać, że tu chodzi przede wszystkim o zdrowie i życie żony przyjaciela i jego dziecka.

Pozdrawiam
Ewa Czernik