Przepływ w ICA niskooporowy, symetryczny

Przeprowadzono mi dnia 25.09.2014 badanie USG naczyń szyi - doppler. Wyniki: przepływ w ICA niskooporowy, symetryczny; po stronie prawej prędkości przepływu wynoszą do 180 cm/s i zwężeniu w obrazie 2D 60%, po stronie lewej 88 cm/s. Prawa tętnica kręgowa szerokości 1,8 mm, prędkości przepływu wynoszą 50 cm/s. Lewa tętnica kręgowa szerokości 4 mm, prędkości przepływu wynoszą 60 cm/s. Czy to są złe wyniki- co mi grozi?Mam 69 lat, byłem palaczem pap-nie palę od 0,5 roku. Dziękuję uprzejm. Stanisław

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku najważniejszą nieprawidłowość stanowi obecność zwężenia 60% w obrębie tętnicy szyjnej wewnętrznej. Wynik powinien zostać oceniony przez chirurga naczyniowego w oparciu o dane kliniczne.