Przepuklina a erekcja - czy to ma związek?

Witam, jestem mężczyzną, wiek 24 lata. Jakiś czas temu wykryto u mnie przepuklinę pachwinową, której głównym objawem jest ból z prawej strony podbrzusza. Mniej więcej jw tym samym czasie zauważyłem, że zaczynam mieć problem z erekcją, tzn. do podniecenia dochodzi, ale utrzymuje się ono bardzo krótko i po chwili członek nie jest już sztywny. Podczas stosunku, kiedy na chwilę przerwiemy i wyjmuję go w celu zmiany pozycji lub pieszczot członek opada tak, że mam potem problem z kolejną erekcją mimo, że jestem mocno podniecony. Czy może mieć to jakiś związek z moją przepukliną. Czy ewentualnie operacja przepukliny może pomóc? Lekarz stwierdził, że na razie nie jest to konieczne ale dodał, że w każdej chwili jest to możliwe jeśli się zdecyduję. Proszę o poradę bo działa to na mnie bardzo źle psychicznie i chciałbym się czegoś dowiedzieć.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zdecydowanie powinien skonsultować się Pan w tej sprawie z lekarzem, najlepiej specjalistą chirurgii ogólnej. Należy bowiem dobitnie stwierdzić, że przepukliny nigdy nie ulegają samowyleczeniu. Wprawdzie ograniczenie ciężkich wysiłków fizycznych, spadek wagi ciała, i/lub noszenie pasa przepuklinowego mogą zmniejszyć dolegliwości, jednakże jedynym skutecznym sposobem pozbycie się przepukliny jest zabieg operacyjny.

Informacje powyżej zostały napisane ponieważ przepuklina pachwinowa może mieć związek z Pana problemami. Worek przepuklinowy przeciskając się przez kanał pachwinowy uciska na powrózek nasienny i struktury w nim przebiegające. Może w ten sposób wywoływać dolegliwości, które Pan opisał. Wydaje się, że rozsądnym byłoby zoperować przepuklinę by nie doszło do utrwalenia dolegliwości.
Jeśli po upływie około pół roku od zabiegu dolegliwości nie ustąpią należy dalej diagnozować ten problem u urologa lub seksuologa.