Przepuklina dysku na odcinku L5/S1

Witam, mam 31lat i obecnie czekam na zoperowanie sporej przepukliny dysku na odcinku L5/S1, poza bólami odcinka lędźwiowego, pośladków oraz nogi boli mnie brzuch po lewej stronie poniżej pępka, moje pytanie brzmi czy może on być spowodowany przepukliną na tym poziomie, czy może lepiej zrobić USG jamy brzusznej dla świętego spokoju? Z moich spostrzeżeń wynika, że boli wraz z uciskiem ale mogę się mylić ponieważ wszystko bardzo promieniuje, dziekuję

Przepuklina dysku na tym odcinku może dawać promieniowanie bólu do lewego podbrzusza. Warto jednak dać się zbadać chirurgowi lub/i gastrologowi gdyż mogą jednocześnie współistnieć różne choroby np. zespół jelita drażliwego, przepuklina pachwinowa lewostronna , choroba uchyłkowa esicy itp. USG nie jest badaniem uniwersalnym , a w szczególności nie do badania narządów powietrznych jakimi są jelita.

Takie dolegliwości także ze strony jamy brzusznej mogą być związane z przepukliną krążka międzykręgowego o tej lokalizacji jak w Pana przypadku. Raczej USG nie wniesie tu żadnych odchyleń od normy, ale warto byłoby je wykonać celem ewentualnych wykluczeń patologii ze strony jamy brzusznej (zwłaszcza ocena lewej nerki).