Przepuklina pachwinowa a sporty walki

przepuklina pachwinowa a sporty walki cd czy nawroty są częstym objawem w przypadku metody klasycznej z użyciem siatki? gdy osoba trenuje prawie codziennie? i czy siatka wchłonie się? i po jakim czasie? bo wszędzie są podzielone zdania. Czy miał Pan takich pacjentów co przeszli przepuklinę pachwinową tak jak ja i trenowali ciężko oraz wrócili do treningów takich jak - sporty walki czy też siłownia przy dużych obciążeniach. z góry dziękuje za rady i odpowiedzi na pytania

- Nie, to bardzo duża rzadkość liczona w około 0,1-0,5% przypadków.
i czy siatka wchłonie się? i po jakim czasie?
- Wszystko zależy od tego jakiej siatki użyto w czasie operacji. Najczęściej stosuje się siatki całkowicie niewchłanialne (ok. 80% operacji), częściowo wchłanialne (ok. 18-19%) oraz całkowicie wchłanialne (ok.1-2%)
Czy miał Pan takich pacjentów co przeszli przepuklinę pachwinową tak jak ja i trenowali ciężko oraz wrócili do treningów takich jak - sporty walki czy też siłownia przy dużych obciążeniach?
- Tak miałem i mam takich pacjentów. Wszystko przebiegało w ich przypadku bez powikłań.