Przepuklina pępkowa w 6 miesiącu ciąży

Witam jestem w 6 miesiacu ciazyi podczas wczorajszej wizyty u lekarza stwierdzil przepukline ale nic wiecej mi nie powiedzial przy podnoszeniu z pozycji lezacej nad pepkiem mam gule jest ona miekka nie dokucz ami nie boli przy dotyku. Na poczatku myslalam ze to dziecko. Nie wiem czy zagraza tow jakis sposob dziecku lub czy moze doprowadzic do wczesniejszego porodu. Jest to moja druga ciaza pierwsza bylo to cesarskie ciecie ze wzgledu na stawianie glowki dziecka

Na pewno taka przepuklina pępkowa nie zagraża rozwijającej się ciąży i płodowi, a także nie doprowadzi do wcześniejszego porodu.

Często w czasie ciąży może ujawnić się przepuklina pępkowa. Nie obaw o zagrożenie dziecka z powodu przepukliny. Proszę się nie martwić. Po porodzie udać się do chirurga celem oceny przepukliny i ewentualnie leczenia chirurgicznego.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg