Przepuklina tylna centralno-lewoboczna krążka L5-S1

Ok.8,5mm przepuklina tylna centralno-lewoboczna krążka L5-S1,wypelniająca lewy zachyłek boczny, powodująca ucisk na worek oponowy i korzeń nerwu S1 w zachyłku bocznym po stronie lewej nieduża wypuklina tylna centralno-prawoboczna krążka L1-L2, powodująca modelowanie worka oponowego cechy dehydratacji i obniżenie wysokości krążka L5-S1 objawy drętwienie lewej części lewej stopy, ból przez całą nogę od pośladka po stopę zalecane usunięcie krążka pytanie czy się dać kroić czy szukać innej metody

Myślę, że inne metody niż operacyjne w przypadku przepukliny w zakresie odcinka L5-S1 nie pomogą. Ewidentnie na tym poziomie kręgosłupa dochodzi do ucisku na korzeń nerwowy co wywołuje dolegliwości jakie Pan opisuje. Niestety tylko operacyjne leczenie może przynieść znaczne zmniejszenie lub nawet ustąpienie dolegliwości.