Przepukliny oponowe z uciskiem worka oponowego i korzeni nerwowych

Witam, mam 25 lat i problem z kręgosłupem, jestem już po kilku rehabilitacjach, zastrzykach z witaminą, środkach przeciwbólowych i rozluźniających mięśnie, po konsultacji neurologa, rehabilitanta oraz neurochirurga. Każda osoba co innego doradza i tak na prawdę nikt nie potrafi mi doradzić jakie rozwiązanie jest najlepsze. W chwili gdy piszę nie mogę długo siedzieć, mam ból w lewej nodze i dolnym odcinku kręgosłupa, ostatnio mam bóle podczas snu, rzadko kiedy jestem wyspany, co wiąże się z tym, że w pracy jestem mało wydajny. Moja sprawność ruchowa wynosi teraz jakieś 70%. Nie mogę długo stać na nogach oraz przebywać w pozycji nachylonej. Czucie w nodze mam pogorszone, ale palce w stopie czuję choć czasem miewam drętwienie w lewej nodze i stopie. Staram się w miarę możliwości ćwiczyć, ale ból mnie zniechęca nawet do codziennych czynności przez co bardzo często mam zły humor i bardzo szybko się denerwuję. Proszę o jakieś wskazówki i porady. Wynik Badania MR, data badania: 04.05.2010 Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego. Zaznaczone cechy dehydratacji krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1, z obniżeniem jego intensywności sygnału w obrazach T2- zależnych. Przepuklina tylna centralno-prawoboczna krążka międzykręgowego na poziomie L4/L5 z uciskiem worka oponowego i prawego korzenia nerwowego L5. Przepuklina tylna centralna krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1, uwypuklony krążek sięga ku dołowi do tylnej krawędzi trzonu kręgu S1, uciska worek oponowy i wypełnia lewy zachyłek boczny kanału kręgowego oraz uciska lewy korzeń nerwowy S1. Pozostałe krążki międzykręgowe o zachowanej wysokości i intensywności sygnału w obrazach T2-zależnych. Nie uwidoczniono wyraźnych cech uwypuklenia się krążków do światła kanału kręgowego. Nie stwierdza się zmian ogniskowych w obrębie worka oponowego w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Witam! Na podstawie opisu badania MRI, w którym stwierdza się przepukliny oponowe z uciskiem worka oponowego i korzeni nerwowych, najlepszym rozwiązaniem wydaje się operacja. Konieczna jest jednak wcześniej konsultacja neurochirurga - należy mieć ze sobą klisze lub płytę z badaniem MRI, gdyż sam opis to za mało. Powodem Pana dolegliwości jest najprawdopodobniej opisany ucisk worka oponowego i korzeni nerwowych - największą szanse zniesienia tego ucisku daje operacja. Decyzje jednak należy podjąć rozważnie po uzyskaniu opinii specjalisty. Pozdrawiam