Przerwanie stosowania luteiny w 6 tygodniu ciąży

Lekarz przepisał luteinę w 6 tyg ciązy (poziom progesteronu 12,59 ), i tak zażywałam do 8 tygodnia - wtedy zgłosiłam sie do innego ginekologa i powiedział, zeby odstawić luteinę - że w I trymestrze ciąży to nic nie daje - (brałam 3 razy na dobę luteina 50) stopniowo - brac po dwie, nastepnie jedna tabletke dziennie, (zaczęłam mieć bóle i małę krawawienie) a w 9 tyg poronienie - Czy przerwanie zażywania luteiny mogło spowodować poronienie ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Spadek poziomu progesteronu mógł mieć jednak znaczenie.