Przerzuty do 2 z 11 węzłów chłonnych przy raku jelita grubego

Witam. Mam 55 lat i wykryto u mnie raka jelita grubego. Przeszłam operacje i niestety okazało się że wykryto przerzuty do 2 z 11 węzłów chłonnych. Czy przerzuty były tylko w tym odcinku który usunięto? czy komórki nowotworowe mogą już być w innych węzłach chłonnych?

Proszę mi podpowiedzieć skąd ja mam wiedzieć czy przerzuty były tylko w wyciętym odcinku-proszę pytać operatora. Jeśli chodzi o drugie pytanie - to teoretycznie przerzuty mogą być w węzłach , które pozostały nie wycięte ale pocieszający jest fakt , że tylko w 2-óch z 11-tu wyciętych były przerzuty , można zatem mniemać , że nie powinno ich być w pozostawionych węzłach. Proszę być pod opieką onkologów !!! zż