Przestałam jeść, boli mnie brzuch i wymiotuję krwią - jak temu zaradzić?

Mam 12 lat i ważę 65 kg przy 166 cm wzrostu. Kiedy miałam 7 lat byłam strasznie chuda, potem zaczęłam tyć. W ciągu tego roku przytyłam 10 kg. Jadłam mało (2 -3) posiłki dziennie, ale to nic nie pomogło. Teraz w pewnych miejscach widać mi kości. Mam bóle brzucha codziennie i wymiotuję krwią. Jem tylko warzywa, owoce i nabiał. Czasami mój brzuch nie daje mi spokoju, strasznie boli. Nie wiem co mam robić. Nie mam pomocy, a w przyszłości nie chcę być strasznie otyła. Pomocy!

Witam serdecznie,

w tej sytuacji konieczna jest jak najszybsza wizyta u lekarza rodzinnego lub pediatry.
Bóle brzucha i krwiste wymioty to niepokojące objawy wymagające badania lekarskiego.
Odradzam Ci tak drastyczne odchudzanie, Twoja sylwetka ulegać będzie zmianom wraz ze wzrostem i dojrzewaniem.
Radykalna dieta, bez konsultacji z dietetykiem może grozić wieloma powikłaniami oraz zaburzeniami odżywiania.
Zdrowe odchudzanie wymaga czasu i powinno wiązać się ze zmianą nawyków. Jedzenie tylko 2-3 razy dziennie sprzyja przybieraniu na wadze, ponieważ organizm magazynuje wówczas zapasy energii. Dietetycy zalecają jedzenie 4-5 posiłków dziennie o stałych porach.

Z pozdrowieniami