Przetłumaczenie wyniku

Proszę o przetłumaczenie rozpoznania choroby zasadniczej, tzn. badanie biopsją - St. post tumorectomiam mammae sin. Meta ad lgls axillae sin. Ca mammae sin. TxN1M0. St. post chemiother. et amputationem. St. post RT -KOD c50.8 oraz badanie histopatologiczne po operacji: A, B - Structura normalis C-Lymphonodi sine metastasibus. Opis makroskopowy: Pierś lewa z zawartością przyległego dołu pachowego z blizną długości 3,5 cm w kwadracie górnym zewnętrznym, na przekrojach przerośnięta tkanką tłuszczową. A - utkanie piersi w rzucie blizny. B-przekrój przez brodawkę. C-znaleziono 16 węzłow chłonnych średnicy od 0,3 do 2 cm. Rozpoznanie: Lokalizacja: A, B Structura normalis. Rozpoznanie: Lokalizacja: C Lymphonodi sine metastasibus. Będę bardzo wdzięczna, jeżeli Pani Doktor przetłumaczy mi, co to oznacza. Halina

Witam serdecznie!

Tłumaczenie rozpoznania to: Stan po usunięciu guza sutka lewego. Przerzuty w węzłach chłonnych pachy lewej. Rak sutka lewego. TxN1M0 (kod stosowany w określeniu stopnia zaawansowania guza - Tx oznacza nieokreśloną wielkość guza, N1 - zajecie węzłów chłonnych w pasze, M0 - brak przerzutów do innych narządów). Stan po chemioterapii i amputacji. Stan po radioterapii.

Badanie histopatologiczne: wycinki pobrane z okolicy blizny po wyciętym guzie - obraz prawidłowy (bez cech nowotworu). Węzły chłonne - bez obecności przerzutów nowotworowych.

Wniosek - dotychczasowe leczenie przyniosło oczekiwany skutek. Pozostaje obserwacja/dalsze leczenie pod okiem onkologa.

Pozdrawiam serdecznie