Przewlekła anemia z niedoboru żelaza a wyniki badań

Moja córka ma przewlekłą anemię z niedoboru żelaza,była już diagnozowana w kierunku skazy krwotocznej. ma krwotoczne miesiączki miała przetaczaną krew.Pomimo nieprawidłowości w wynikach badań nie postawiono żadnej diagnozy.Czas okluzji kol/adp >300 n (68-121) , kol/epi >300 n (84-160). agregacja płytek po adp 47 norma 57-113 , po stymulacji trap 152 norma 84-128.Ma również obniżony poziom fibrynogenu 1,27 n (1,80-3,50). W rozmazie krwi anizocytoza, owalocyty,nieliczne sferocyty i lakrymocyty.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dziecko powinno zostać skonsultowane przez specjalistę hematologa dziecięcego.