Przewlekła białaczka limfatyczna - remisja choroby

Mam 61 lat, w 2008 roku zdiagnozowano u mnie przewlekłą białaczkę limfatyczną. Przed dwoma laty przeszłam chemioterapię fludarabiną. Po pierwszym cyklu ciałka białe spadły ze 100 tys. do 25 tys. Po sześciu cyklach uzyskano całkowitą remisję choroby. Cieszyłam się dobrym zdrowiem tylko 2 lata. Obecnie ciałka białe szybko wzrastają, chociaż jeszcze mieszczą się w granicach normy. Chciałabym zapytać, czy w przypadku następnego leczenia jest możliwa remisja i jak często może to się powtarzać? Dziękuje za odpowiedź.

Witam serdecznie,

przy zastosowaniu odpowiedniego leczenia remisja jest jak najbardziej możliwa. Przewlekła białaczka jest natomiast chorobą o bardzo indywidualnym przebiegu. Trudno więc szacować jak długo remisja może potrwać.

Pozdrawiam serdecznie